V&L – WWNA: Terugkeer in de standaardklasse
Na drie jaar afwezigheid was het zondag eindelijk zover: V&L 1 keerde terug in de standaardklasse. Het was al vroeg druk op sportpark 't Hul. Niet alleen in de Eredivisie stond er een Super Sunday op het programma, maar ook bij V&L, waar alle seniorenteams thuis speelden. Het vlaggenschip van de club mocht de dag afsluiten, in een wedstrijd waar de hele vereniging naar had uitgekeken.
De spelers van V&L en WWNA betraden onder leiding van de scheidsrechter het veld, toegejuicht door een grote menigte langs de lijn. De jeugdige V&L Ultras zorgden met een sfeervolle actie voor extra beleving, terwijl clubverslaggever en omroeper John Overvelde de opstellingen bekendmaakte.
Eerste helft
De openingsfase liet zien dat V&L toch wat zenuwachtig was. Het was wennen om na drie jaar weer op dit niveau te spelen. WWNA had veel balbezit, maar creëerde aanvankelijk weinig grote kansen. Toch viel na 16 minuten de 0-1: Axel Hulzebos wist zich één keer los te maken van de verder sterk spelende Milan Koldenhof en rondde beheerst af.
Even later kreeg V&L een grote kans op de gelijkmaker. Tiem Overvelde was er tot twee keer toe dichtbij: eerst raakte hij de lat, en bij zijn tweede poging belandde de bal in de handen van de keeper. Langzaam kwam V&L beter in de wedstrijd, maar met rust stond er nog altijd 0-1 op het scorebord.
Tweede helft
Met twee frisse krachten probeerde V&L in de tweede helft meer druk naar voren te zetten. Toch was het opnieuw WWNA dat toesloeg: uit een goed genomen corner werd de bal knap binnengekopt, waardoor de bezoekers hun voorsprong naar 0-2 uitbreidden.
Ondanks die tegenslag gaf V&L niet op. Net als in de voorbereiding bleef de ploeg strijden tot het einde. In de 72e minuut leek de aansluitingstreffer te vallen toen Nils Overvelde na een goede actie uithaalde, maar zijn poging eindigde op de paal. Drie minuten later viel de 1-2 alsnog: uit een slimme cornervariant via Patrick Schuckmann kopte Sam Eindhoven fraai binnen.
In de slotfase speelde WWNA op haar laatste adem, terwijl V&L steeds sterker doordrukte. De thuisploeg kreeg nog enkele mogelijkheden, maar het geluk ontbrak om de gelijkmaker binnen te schieten. Zo eindigde de wedstrijd in 1-2.
Derde
Ondanks de nederlaag kan V&L terugkijken op een veelbelovende rentree in de standaardklasse. Het team liet strijd, passie en veerkracht zien, gesteund door het massaal aanwezige publiek. Een eerste wedstrijd met volop aanknopingspunten – en een stevige basis om verder op te bouwen. De wedstrijd werd met een gezellig samenzijn afgesloten in de kantine onder het genot van een biertje en een zanger.




















