Onze sponsors

BW & S
Impression Vormgeving & Illustratie
WeteringseBroek.NL
Cafe de Vecht
Kraam90
Westrik Snacks
BuyBay
Kokkie Twello
Installatietechniek de Vecht
Kamphorst administraties
Garage de Vecht
Auto Wientjes
Slachterij Meijerink
Uenk Bouw- en Sloopmaterialen BV
Lucky Light Project Verlichting B.V.
Neijenhuis Schoenen & Sport Vaassen
Fa. Veldwijk Sportprijzen en relatiegeschenken
Ten Have Metaalwerken
Konstruktiebedrijf van Straaten
Loon- en Grondverzetbedrijf E. Hissink
Boekhandel Oonk
Profile Hafkamp
BW & S
Urilift B.V.

Uitleg vernieuwing pupillenvoetbal

vorige pagina

Het amateurvoetbal start vanaf het seizoen 2017/’18 met nieuwe wedstrijdvormen voor pupillen. Kinderen van zeven tot twaalf jaar gaan wedstrijden spelen op kleinere veldjes en in kleinere teams, waardoor ze vaker aan de bal komen en meer dribbelen, schieten, samenspelen en scoren. Dit draagt bij aan het spelplezier en de ontwikkeling van ieder kind op elk niveau.


sv V en L wil alle leden, ouders/verzorgers graag informeren over de vernieuwing van het pupillenvoetbal.

De nieuwe wedstrijdvormen worden in twee jaar, stapsgewijs ingevoerd.

Seizoen 2017/’18
Vanaf het seizoen 2017/’18 voetballen pupillen onder 8 en onder 9 jaar in de vernieuwde opzet op een kwart voetbalveld, partijtjes van 6 tegen 6. In het huidige seizoen spelen die leeftijdscategorieën nog 7 tegen 7 op een half veld. Spelen op een kleiner veld sluit beter aan op de belevingswereld van kinderen van deze leeftijd.
De kleinste voetballers in de voetbalhiërarchie –onder 6 en onder 7- blijven in kleine partijtjes spelen in de minileague  bij de clubs uit de gemeente Voorst. Kennismaken met het spelen van voetbal en spelplezier staan hier centraal.


Seizoen 2018/’19
Vanaf het seizoen 2018/’19 starten de teams van onder 10, onder 11 en onder 12 met de nieuwe wedstrijdvormen. Met dit overgangsjaar krijgen verenigingen en voetballers de ruimte de nieuwe opzet te leren kennen en in te voeren. In totaal krijgen zo’n 300.000 voetballertjes met de nieuwe wedstrijdvormen te maken.


Hier treft u een overzicht aan van de grootste veranderingen binnen de nieuwe wedstrijdvormen voor pupillen (pdf).

Wilt u liever een uitleg middels film. Klikt u dan hier.

Jeugd Commissie
sv V en L

vorige pagina


Laatst gewijzigd door Gerard Klumper op 05-04-2017 © 2006 - 2020 sv V en L - Site by Bjorn   Beheer